powiększ zdjęcie
IDEALNIE PŁASKI BRZUCH? TO MOŻLIWE! 19.03.2014

brzuch1W okresie wiosennym warto zadbać o niezbędną dawkę ćwiczeń, które pozwolą nam zachować zdrowie i smukłą sylwetkę. Trening czyni mistrza, poprawia samopoczucie, chroni przed nadwagą i zwiększa wiarę we własne siły. Należy jednak pamiętać, że żadne nawet najbardziej wyszukane i najintensywniejsze ćwiczenia mięśni brzucha nie są w stanie zastąpić odpowiednio zbilansowanej diety.

 

ZARAŹ SIĘ CHUDNIĘCIEM

Jeśli nie mamy wystarczającej mobilizacji do regularnych ćwiczeń, to nic nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć kompana do podjęcia wspólnej walki o płaski brzuch. Dzięki temu możemy osiągnąć lepsze efekty. Należy mieć na uwadze, że brzuszki dość mocno obciążają kręgosłup i kark. Przeznaczone są dla osób, które nie mają schorzeń kręgosłupa i nie posiadają żadnych przeciwwskazań do ćwiczeń.

Ściana brzucha zbudowana jest z czterech grup mięśniowych:

1. Mięśni prostych
2. Mięśni skośnych zewnętrznych
3. Skośnych wewnętrznych
4. Mięśni wewnętrznych


brzuch2

Płaski brzuch zapewniają mięśnie proste i głębokie. Szczupła talia to przede wszystkim mięśnie skośne, położone po bokach. Ciekawostką jest, że mięśnie brzucha stanowią jedną z większych grup mięśniowych człowieka. Odpowiadają za wiele istotnych funkcji. Chronią delikatne narządy wewnętrzne znajdujące się w jamie brzusznej. Biorą udział w procesie oddychania, wspomagają działanie przepony, wspierają utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Wszelkie nieprawidłowości mogą w negatywny sposób oddziaływać na cały organizm.

Za za­bu­rzenia w pracy mię­śni brzu­cha bardzo często odpowiada nad­mier­na masa ciała. Najlepszym wyjściem jest rozpoczęcie systematycznego treningu. Tre­ning mię­śni brzu­cha po­wi­nien ce­cho­wać się róż­no­rod­no­ścią i zmien­no­ścią wy­ko­rzy­sty­wa­nych ćwi­czeń. Dzięki temu możliwy jest rów­no­mier­ny roz­wój całej par­tii ciała.

ATAK NA BRZUCH

brzuch3Podczas ćwiczeń ruchy należy połączyć z odpowiednim oddychaniem, dzięki temu możemy uzyskać spektakularne efekty. Wdech najlepiej robić przed spięciem mięśni, wydech natomiast w czasie ich napinania. Ruchy powinny być powolne. Skoncentruj się na pracy poszczególnych mięśni. Proponujemy 3 rodzaje ćwiczeń, które należy wykonywać po kolei, co drugi dzień. Na początek zacznij od jednej serii, po dwóch tygodniach rób dwie serie ćwiczeń, a po miesiącu – trzy.

 

  1. Unoś miednicę leżąc na plecach i przyciągaj kolana do klatki piersiowej
    Powtórzenie 10 razy
  2. Rób skłony tułowia z nogami w górze
    Powtórzenie 10 razy
  3. Unoś miednicę w leżeniu bocznym
    Powtórzenie 10 razy
Skomentuj artykuł
DAFI na Instagram obserwuj
Czy wiesz że?
Pojemniki próżniowe Dafi zapobiegają przenikaniu się zapachów w lodówce