powiększ zdjęcie
Siła tkwi w… zabawie! 06.03.2018

Znudził Ci się fitness ze stepami, piłkami czy ciężarkami? Zapomnij o podstawowych zajęciach dostępnych w większości klubów sportowych. Poznaj najciekawsze propozycje dla zwolenników aktywnego trybu życia, aby nigdy już nie wyjść znudzonym z sali treningowej!

Bungee fitness, aerial hoop, jumping fitness czy bootie balet – nowe, modne dyscypliny to alternatywa dla osób, które są znudzone standardowymi ćwiczeniami lub lubią różnorodność. W trakcie każdych ćwiczeń, standardowych czy nieszablonowych, należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Najlepszym wyborem będzie niegazowana woda. Szczególnie łatwo o tym zapomnieć, gdy ćwiczenia stają się świetną zabawą.

Pierwsza propozycja z pewnością zapewni Ci ODLOT. I to dosłownie! Osoby, które choć raz marzyły o tym, by latać, powinny spróbować zajęć bungee fitness. Każdy uczestnik jest umocowany na specjalnej uprzęży, podobnej do tej, stosowanej przy prawdziwych skokach na bungee. Dzięki temu odciąża się stawy, a wykonywanie nawet standardowych ćwiczeń staje się przyjemne. Każdy bez problemu wykona przysiady czy pompki. Liny sprawiają, że człowiek czuje lekkość, ale prawda jest taka, że w trening zaangażowane jest całe ciało. Dopiero gdy wraca się do pozycji wyjściowej, można zdać sobie sprawę, że podczas ćwiczenia, wszystkie mięśnie były napięte. To świetny sposób na dobrą zabawę i budowanie upragnionej formy.

Kolejną, po bungee fitness, formą „latania” w klubie sportowym jest aerial hoop. To z pewnością spełnienie marzeń każdego człowieka, który w dzieciństwie podziwiał akrobatów w cyrku. Aerial hoop to nauka tańca na kole, które jest podwieszone pod sufitem. Nie musisz obawiać się wysokości – na zajęciach dla początkujących obręcz będzie zawieszona nisko, tak abyś bez problemu mógł się podciągnąć i rozpocząć zabawę ze statycznymi figurami. Dopiero po pewnym czasie spróbujesz obrotów i kombinacji dynamicznych elementów.

Świetną zabawą, również dla dorosłych, są ćwiczenia na trampolinach. Skakać można w parkach trampolin w Warszawie czy Krakowie. Moda ta jednak przenosi się coraz dalej i podobne miejsca powstają również w mniejszych, polskich miastach. To dobry pomysł na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Jeśli chce się nie tylko dobrze bawić, ale również kształtować figurę – warto wybrać zajęcia jumping fitness. W klubie sportowym są mniejsze trampoliny, na których wykonuje się rozmaite układy skoków. Zajęcia te kształtują sylwetkę i poprawiają koordynację ruchową i równowagę.

Coraz częściej bazą do zajęć fitness staje się taniec. Zumba od dawna króluje na polskich salach gimnastycznych. Czy podobnie będzie z bootie baletem? O ile tańce latynoamerykańskie dosyć płynnie stały się dostępne dla wszystkich, o tyle balet od zawsze był zarezerwowany dla najlepszych tancerzy. Bootie balet pozwala kobietom zamienić się w małe dziewczynki, które śnią o rozpoczęciu kariery baletnicy. Różnica polega na tym, że tę formę może uprawiać każdy w dowolnym wieku, bez względu na sylwetkę czy poczucie rytmu. Zamiast puent włóż sportowe obuwie i zacznij tańczyć! Bootie balet przypomina pilates czy jogę z wykorzystaniem figur baletowych. To połączenie prawdopodobnie poprawi sylwetkę i wzmocni mięśnie kręgosłupa. Poza tym… kto choć raz nie marzył o tym, by poczuć się jak primabalerina!

Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, każda aktywność fizyczna będzie bardzo ważna. Aby nie zniechęcić się do ćwiczeń, warto wybierać różne formy. W codziennym życiu człowieka, równie ważna jak ruch, powinna być zrównoważona dieta, bogata w produkty pełne witamin i odpowiednich minerałów. Podstawą zdrowego żywienia jest niegazowana woda. Szczególnie zadbać powinny o to osoby, które uprawiają sport. Warto wówczas zainwestować w bidon. Alternatywą dla butelkowanej wody jest również butelka filtrująca. Jest ona wygodna – lekka i poręczna, a dodatkowo dzięki niej możemy zaoszczędzić pieniądze. Jeden filtr jest w stanie zastąpić nawet 300 półlitrowych butelek wody. To oznacza, że zamiast 120 zł miesięcznie wydamy zaledwie 15 zł. Co więcej, nie trzeba co chwilę biegać do sklepu. Wystarczy znaleźć kran i napełnić butelkę. Filtr zlikwiduje smak i zapach chloru, pozostawiając w wodzie cenne minerały, takie jak magnez i wapń. „Latanie” na bungee, obroty na cyrkowym kole, skoki na trampolinach czy kolorowe butelki ze zdrową wodą… Wszystko co zdrowe – warte jest uwagi, a przecież siła tkwi w… zabawie!

Skomentuj artykuł
DAFI na Instagram obserwuj
Czy wiesz że?
Smak wody możesz urozmaicić ulubionymi owocami i ziołami