powiększ zdjęcie
CZY BUTELKA FILTRUJĄCA JEST BEZPIECZNA? 15.11.2018

Butelka filtrująca Dafi wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, wolnego od szkodliwego bisfenolu A. Jest regularnie badana przez wewnętrzne laboratorium oraz niezależne, akredytowane instytucje. Produkt uzyskał prestiżowy certyfikat Hamilton Poland. Potwierdzono w nim, że butelka Dafi jest bezpieczna dla konsumenta. Sprawdź, w jaki sposób kontrolujemy jakość naszych produktów.

Polska jakość

Produkty Dafi powstają w dwóch, polskich fabrykach. Kontrola jakości przeprowadzana jest na każdym etapie produkcji. Połączenie pracy nowoczesnych maszyn oraz odpowiednio przeszkolonych pracowników sprawia, że jesteśmy pewni jakości naszych produktów.

Butelka filtrująca jest produktem przeznaczonym do wielokrotnego użytku. Wymienny jest jedynie filtr węglowy. Dlaczego zatem na butelce umieszczony jest symbol: ,,jeden w trójkącie”? Oznakowanie to odnosi się do rodzaju tworzywa i sposobu jego recyklingu. Nadane oznakowanie jest zgodne z wymogami prawnymi ujętymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 3 września 2014 r. w sprawie wzorów oznakowania opakowań, a cyfra „1” jest cyfrą porządkową i nie wskazuje na jednokrotność użycia, co potwierdzają badania przeprowadzone przez niezależną instytucję. Z ich wynikami można zapoznać się tutaj.

 

Masz pytanie dotyczące bezpieczeństwa i jakości butelki filtrującej?

Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Skomentuj artykuł
DAFI na Instagram obserwuj
Czy wiesz że?
Pojemniki próżniowe Dafi zapobiegają przenikaniu się zapachów w lodówce