powiększ zdjęcie
WYSMUKLAJĄCA WODA CYTRUSOWO-OGÓRKOWA 10.04.2019

Masz ochotę na orzeźwiający napój owocowy? Sięgasz po sok owocowy? Pamiętaj, że większość gotowych soków ze sklepowych półek zawiera mnóstwo cukru, który niekorzystnie wpływa na zdrowie, jak i sylwetkę. Do przygotowania zdrowego napoju warto wykorzystać wodę filtrowaną oraz świeże owoce i warzywa. Spróbuj wysmuklającej wody cytrusowo-ogórkowej.

Napój dostarczy ci odpowiedniej dawki witaminy C. Zdrowotna kompozycja oczyści cały układ trawienny i jednocześnie wypłucze toksyny z wątroby. Owoce cytrusowe zawierają również enzymy, które powodują szybsze spalanie tłuszczu. Składniki odżywcze zawarte w ogórku są istotne dla uzyskania promiennej i pięknej skóry. Smak napoju można wzbogacić poprzez delikatne zgniecenie owoców. W celu uniknięcia nadmiaru goryczy, nieco wcześniej usuń z przyrządzonej mieszanki wkrojone cytryny. 

Składniki:
  • 1 litr przefiltrowanej wody
  • 1 pokrojona pomarańcza
  • ½ pokrojonej limonki
  • 4 posiekanego ogórka
  • ½ garści listków mięty

 

Przygotowanie:
  1. Pokrój pomarańczę, limonkę i ogórka.
  2. Wszystkie składniki umieść w karafce Dafi i zalej przefiltrowaną wodą.
  3. Delikatnie rozgnieć miętę, aby uwolnić z niej naturalne olejki. Wymieszaj całość.
  4. Podaj natychmiast lub przechowuj w lodówce max. przez 2 dni.

 Ciekawostka

Do przygotowania orzeźwiającego napoju warto wykorzystać wodę z dodatkiem magnezu. Aby to osiągnąć wystarczy przefiltrować kranówkę przez filtr Dafi Mg+. Taka woda jest idealna do picia bez przegotowania.

Skomentuj artykuł
DAFI na Instagram obserwuj
Czy wiesz że?
Odwodniony umysł i ciało narażone są na silniejszy stres